Mirosław Zawieracz zostaje w Enea PTPS Piła

08.05.2020   Autor: Redakcja
494---623
Klub siatkarski Enea PTPS Piła poinformował, że trener Mirosław Zawieracz zostaje w klubie na kolejny sezon. 

Skompletowany przed sezonem 2019/2020 przez trenera Mirosława Zawieracza zespół według opinii wielu fachowców miał walczyć o utrzymanie w Tauron Lidze. Ostatecznie w przedwcześnie zakończonym sezonie pilanki zajęły 8. miejsce na dwanaście drużyn. Mistrzem Polski została ekipa Grupa Azoty Chemik Police. 
-Wierzę, że w nadchodzącym sezonie znów pozytywnie zaskoczymy naszych kibiców. Może nie będziemy należeć do ścisłej czołówki LSK, ale sądzę, że tak jak w zakończonym sezonie pokażemy, że liczyć muszą się z nami wszyscy - powiedział trener.


Mirosław Zawieracz powrócił na ławkę trenerską Enei PTPS-u Piła w sezonie 2019/2020, jednak już wcześniej spędził w Pile kilka sezonów. Jego współpraca z pilskim klubem rozpoczęła w 2009 roku kiedy został asystentem trenera Wojciecha Lalka. Początek pracy szkoleniowca w PTPS-ie, był zarazem jego debiutem w żeńskiej siatkówce.

W sezonie 2010/2011 roku przejął grający w I lidze pilski zespół, który na powrót wprowadził do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnych sezonach prowadzone przez niego pilanki zajęły dwukrotnie szóste miejsce w PlusLidze Kobiet. Pod jego wodzą PTPS dwukrotnie znalazł się również w gronie ćwierćfinalistów Pucharu Polski.

Póki co nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała kadra zespołu na sezon 2020/2021. Do tej pory chęć odejścia z Piły wyraziła libero Magdalena Saad. 

źródło i fot. dot. trenera: Enea PTPS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group