Koniec sezonu 2019/2020. Co z awansami i spadkami?

07.05.2020   Autor: Redakcja
1115---51
Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków. Decyzja co do rozgrywek III ligi zostanie podjęta 12 maja. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli sezon 2020/2021 rozpocznie się w połowie sierpnia. 

Ustalenia przyjęte podczas spotkania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej mają być przełożone na rozgrywki w całym kraju. Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski - czytamy w komunikacie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

WZPN podjął tym samym decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych (począwszy od IV ligi) we wszystkich kategoriach wiekowych. Zachowane zostały zasady bezpośrednich spadków, z kolei zrezygnowano ze spadków. Jednocześnie w odniesieniu do seniorskich lig podjęto dodatkowe rozwiązania.
Zrezygnowano z rozgrywania barażowego spotkania o prawo do gry w IV lidze. Tym samym druga drużyna V ligi w naszym regionie, Iskra Szydłowo uzyskała awans. Z pierwszego miejsca do IV ligi wchodzi Concordia Murowana Goślina.

Również zrezygnowano z rozgrywania spotkań barażowych o prawo do gry w V lidze. W naszym regionie sytuacja jest o tyle ciekawa, że drugi w tabeli po rundzie jesiennej Orkan Śmiłowo ma tyle samo punktów (33), co trzecia Noteć Rosko i czwarta Korona Stróżewo. W związku z tym decyzję, kto oprócz Polonii Chodzież awansuje do V ligi podejmie WZPN w najbliższych dniach. Związek będzie analizował małą tabelę między tymi drużynami. Na chwilę obecną z tej tabeli wynika, że najlepszy bilans ma Orkan Śmiłowo

Z kolei z A-klasy do ligi okręgowej awans uzyskała Polonia Jastrowie i Iskra Krajenka

W sytuacji gdy któraś z drużyn zrezygnuje z awansu lub nie otrzyma licencji na grę w wyższej lidze w przyszłym sezonie, to WZPN nie przewiduje przeniesienia prawa do awansu na kolejne zespoły w tabeli z danych lig. 

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group