Fryzjerzy kosmetyczki i ich klienci apelują do rządu

30.04.2020   Autor: Redakcja
920---312
Fryzjerzy, kosmetyczki i ich klienci apelują o jak najszybsze otwarcie salonów urody. Ruszyła akcja #ChcedoSalonu. Mamy zachowane bardzo wysokie standardy sanitarne - mówi Michał Kranc, współwłaściciel Salonu Fryzjerskiego Angelo Rivieri w Pile. 

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie od poniedziałku galerii handlowych, hoteli i miejsc noclegowych i niektórych instytucji kultury. Od 6 maja otwarte mają być żłobki i przedszkola. W tych miejscach będzie obowiązywał zaostrzony reżim sanitarny. 

Złagodzeniem obostrzeń nie zostały jednak objęte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jak wynika z badania panelu Ariadna na zlecenie infuture.institute, 32% Polaków wskazuje potrzebę wizyty u fryzjera i kosmetyczki jako najważniejszą do zrealizowania, po zniesieniu ograniczeń w związku z pandemią. 

Ponowne uruchomienie salonów fryzjerskich i kosmetycznych ma nastąpić w III etapie "odmrażania" gospodarki. Wciąż nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić. Choć jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Muller, jego zdaniem -połowa maja jest terminem, który jest realnyLiczymy na to, że jeżeli liczba zachorowań nie zwiększy się i wszyscy będziemy się stosować do tych standardów, które obowiązują, takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, to fatycznie będzie to możliwe - powiedział rzecznik rządu w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. 
Z kolei współwłaściciel Salonu Fryzjerskiego Angelo Rivieri w Pile Michał Kranc wskazuje, że już od 15 marca jego salon był gotowy do zapewnienia wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa jak maseczki, czyszczenie i dezynfekowanie powierzchni oraz urządzeń, a także odpowiedniej izolacji między klientami. -Otwieranie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w późniejszym terminie jest dla mnie niezrozumiałe, bo potrafimy obsłużyć klientów z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych, dbając o czystość i higienę oraz będąc pod stałą kontrolą Sanepidu - dodał. 

Zdaniem inicjatorów akcji #ChcedoSalonu, salony urody powinny być na nowo uruchomione już po majówce. Ich zdaniem obecnie pół miliona pracowników branży pozostaje bez dochodu. 

fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group