Koronawirus w regionie

28.03.2020   Autor: Mateusz Manthai
804---320
Do tej chwili mamy 13 przypadków koronawirusa w regionie. 11 zakażonych pochodzi z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Po jednym chorym odnotowano w powiecie pilskim i wałeckim. Służby zapewniają, że wszyscy znajdują się w dobrym stanie.


Sytuację związaną z zakażeniami całodobowo monitorują powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Kilka razy dziennie wysyłają raporty do wojewódzkiego sanepidu w Poznaniu. W czwartek pierwsze zakażenie koronawirusem potwierdzono na terenie powiatu pilskiego.

- Na terenie powiatu pilskiego mamy jedną osobę z wynikiem dodatnim zakażenia koronawirusem. Na chwilę obecną 3 osoby są hospitalizowane - mówi Danuta Kmieciak – dyrektor sanepidu w Pile.

Jedna w szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu, a dwie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Od tych osób pobrano wymazy. Służby czekają na wyniki badań. Pierwsza zakażona osoba w powiecie pilskim jest w stałym kontakcie z sanepidem. Uskarża się na stan podgorączkowy i kaszel. Pozostaje w izolacji. Największym ogniskiem koronawirusa w regionie pozostaje jednak powiat czarnkowsko-trzcianecki.
Na chwilę obecną mamy 11 wyników dodatnich w kierunku wirusa SARS CoV-2. Od ostatniego razu przybyły dwie zakażone osoby - wymienia Beata Kościelska, dyrektorka czarnkowskiego sanepidu.

Które są powiązane z poprzednim przypadkiem zakażenia. Obecnie przebywają w kwarantannie. Dyrektor czarnkowskiego sanepidu uspokaja, że wszystkie osoby są w dobrym stanie fizycznym. Jedno zakażenie odnotowano także w powiecie wałeckim. To kobieta, która niedawno wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group