Zgrzyt na linii Janyska-Porzucek. Poszło o linię kolejową

22.03.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
939---198
Czy linia Czarnków – Wągrowiec ma szanse powodzenia? Czy intencje Marcina Porzucka są szczere, a może to jego polityczna oponentka, Maria Małgorzata Janyska mogła stworzyć szansę, którą poseł Porzucek zaprzepaścił. Takie oskarżenia padły na facebooku.
 
Dokładnie tydzień temu mówiliśmy na naszej antenie o programie Kolej Plus i możliwości wpisania na listę zadań rewitalizacji linii kolejowej Czarnków – Wągrowiec. Jednym z inicjatorów realizacji tego zadania w ramach wspomnianego projektu jest poseł Marcin Porzucek. To właśnie o pośle Prawa i Sprawiedliwości napisała poseł Maria Małgorzata Janyska w poście umieszczonym na facebooku pisząc, że zagłosował przeciwko wnioskowi o finansowanie tej linii, który poseł Janyska złożyła w ramach poprawek do budżetu. Poddaje w wątpliwość także ideę programu Kolej Plus.

Ja podejrzewam, że niestety ten program to  jest taki program, który budzi duże nadzieje, ale bardziej te programy wydaje mi się, że są niestety propagandowe niż pomagające rzeczywistości. A szkoda, bo powinny być ukierunkowane w te miejsca, w których istnieje faktyczna potrzeba. I nie ma nic lepszego niż żeby tutaj wspólnie działać i swoje wzajemne starania popierać - mówi Maria Małgorzata Janyska, poseł na Sejm RP, PO.
Za taki akt współpracy poseł Janyska uznała poparcie dla swojego wniosku. Poparcie, którego nie otrzymała. Marcin Porzucek odpiera te pretensje krótko. 

Dla polityków opozycji poprawki budżetowe to często jedna z nielicznych ich aktywności. Papier przyjmie wszystko, więc ich fantazja nie zna granic. Proponowane inwestycje infrastrukturalne nierzadko nie są możliwe do wykonania w ramach poprawki budżetowej, tylko w ramach wieloletnich programów rządowych. To pokazuje albo brak dobrej woli, albo brak wiedzy polityków, którzy kreują się na ekspertów od finansów i gospodarki - stwierdza Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, PiS. 

​​​​​​​Wspomniana linia znalazła na liście opublikowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe zawierającej inwestycje planowane z perspektywy 2021-27 z realizacją do 2040 roku. Na liście tej znalazło się w sumie 13 regionalnych propozycji dotyczących Wielkopolski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group