Szpital ogranicza przyjęcia pacjentów

14.03.2020   Autor: Redakcja
822---563
Szpital Specjalistyczny w Pile zmienia sposób działania. Wszystko w związku z koronawirusem. Dodatkowo starosta oraz prezydent Piły zapowiedzieli dodatkową pomoc dla szpitala. 

W pierwszej kolejności zmiany dotyczą osób, które chcą skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w szpitalu, w godzinach od 18 do 8. Przed ewentualnym przyjazdem do szpitala, należy skorzystać z teleporady, którą można uzyskać pod numerem: 67 21 06 582/590

Natomiast osoby, które mają już zaplanowane wizyty w poradniach specjalistycznych, a obecnie posiadające objawy infekcji górnych dróg oddechowych (kaszel, duszności), proszone są o przełożenie wizyty na inny termin. Można to zrobić dzwoniąc na numer: 67 21 02 555.

Na portalach społecznościowych władze samorządowe zapowiedziały dodatkową pomoc dla szpitala. Starosta Eligiusz Komarowski podjął m.in decyzję o zakupie specjalistycznego urządzenia do dekontaminacji (odkażania) karetek, które mogłyby być przeznaczone do transportu osób z podejrzeniem zarażenia.

Dodatkowo, jak poinformował 13 marca br. podczas wideokonferencji z samorządowcami wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, Szpital Specjalistyczny w Pile otrzymał blisko 100 tysięcy złotych na zakup podstawowych środków zabezpieczenia indywidualnego. Zakupione mają zostać m.in. maseczki ochronne HPA, indywidualne zestawy ochrony biologicznej, środki dezynfekujące, pościel i koce jednorazowe, zestawy do badań na grypę, pojemniki na odpady medyczne oraz do transportu próbek biologicznych - napisał starosta.
Z kolei prezydent Piły Piotr Głowski również za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o planowaniu m.in. uruchomienia rezerwy specjalnej dla oświaty, policji i szpitala. Szczegółowe informacje odnośnie tego wsparcia, a także dotyczące funkcjonowania miasta i mieszkańców w najbliższych tygodniach - m.in. zasady funkcjonowania handlu detalicznego (m.in rynku miejskiego) pod rządami nowych zasad krajowych, reakcji Policji i Straży Miejskiej na obecność dzieci w miejscach publicznych mamy poznać w poniedziałek, 16 marca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group