Opłata za żłobek będzie niższa o 100 zł

10.03.2020   Autor: Artur Maras
836---176
Dokończenie drugiego publicznego żłobka w Pile oraz zmniejszenie miesięcznej opłaty za pobyt dzieci w tych placówkach – to efekt pozyskania przez miasto ponad 1 mln 600 tys. zł unijnej dotacji.

Program „Piła stawia na maluchy” ma przede wszystkim wspierać aktywność zawodową osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi

- Ponieważ dofinansowanie jest na tyle duże, że nie tylko zakupimy nowe zabawki, nowe wyposażenie, nowe elementy do żłobka ale też będziemy mieli dodatkowe pieniądze na utrzymanie tego żłobka. Podjęliśmy decyzję o obniżeniu opłat na okres dwóch lat, czyli trwania tego projektu dla wszystkich rodziców, którzy mają w obydwu żłobkach dzieci - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Opłata za miesięczny pobyt dziecka w publicznym żłobku w Pile wraz z wyżywieniem wynosi ponad 400 zł. Dzięki otrzymanej dotacji rodzice będą płacić o 100 złotych mniej. Ta ulga będzie obowiązywać przez dwa lata.
Jest to możliwe dzięki dotacji unijnej w wysokości 1 mln 600 tys. zł z programu wspieranie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi.

Dzięki tej dotacji powstały 34 miejsca w drugim żłobku w dawnym przedszkolu nr 8. Budowlańcy już skończyli pracę, teraz trwa odbiór techniczny. Po jego zakończeniu ruszy oficjalnie nabór do tej placówki.

Żłobek miał działać już od jesieni ubiegłego roku, jednak wykonawcę remontu udało się wyłonić dopiero po drugim przetargu. Opóźnienie to spowodowało utratę środków z rządowego programu „Maluch +”. Miasto czekało więc na inną dotację.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group