Pilski projekt „Przycisk Życia” wyróżniony w konkursie PAP

27.02.2020   Autor: Redakcja
Pilski projekt „Przycisk Życia” wyróżniony w konkursie "Innowacyjny Samorząd" organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Laureatami, w poszczególnych kategoriach, zostali: miasto Gdynia, gmina miejska Ciechanów, gmina miejsko-wiejska Grodzisk Mazowiecki, gmina wiejska Klembów i Powiat Toruński.

Na konkurs nadesłano 304 projekty, w tym dwa pilskie. Piła dostała się do finału konkursu za sprawą "Przycisku Życia". Nagrodę w Ministerstwie Rozwoju odebrała Beata Dudzińska – zastępca Prezydenta Miasta Piły wraz z Wandą Kolińską – dyrektorem MOPS w Pile oraz Wojciechem Noskiem – komendantem Straży Miejskiej w Pile.

Projekt „Przycisk Życia” realizowany jest od 2017 roku. Korzysta z niego 150 podopiecznych MOPS. Dzięki temu urządzeniu, przywołującemu ratunek w razie potrzeby, udało się dotrzeć na czas z pomocą w kilkunastu przypadkach zagrożenia życia.

O tym jak działa "Przycisk Życia" przeczytasz TU.

Konkurs PAP miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego, opartych na nowoczesnych technologiach, i nie tylko.

- Zależało nam na pokazaniu różnych obliczy innowacji i spopularyzowaniu najlepszych praktyk – mówi Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP.

Nadesłane projekty dotyczyły między innymi komunikacji, transportu, ekologii, pozyskiwania energii, a także edukacji i sfery społecznej.

opr. UM Piła oraz PAP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group