Nowe stawki za odbiór odpadów uchwalone

27.02.2020   Autor: Redakcja
278---153
Zgromadzenie Związku Międzygminnego Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi uchwaliło nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Od 1 kwietnia wyniosą 30 zł od osoby za odpady segregowane i 60 zł od osoby w przypadku braku segregacji śmieci. 

Członkowie Zgromadzenia Związku Międzygminnego Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi zebrali się ponownie w celu m.in. ustalenia stawki za odbiór odpadów z powodu uznania przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Poznaniu poprzedniej uchwały za nieważną w całości. 19 członków zgromadzenia głosowało za nowymi stawkami od 1 kwietnia. Jedna osoba była przeciw (Emilia Piechocka) i jedna wstrzymała się od głosu (Krzysztof Oświecimski). Sama podwyżka opłat nie wystarczy. Związek stara się również o kredyt w wysokości 6 mln zł na pokrycie deficytu planu finansowego w roku budżetowym 2020. 
Członkowie zgromadzenia podjęli na dzisiejszym posiedzeniu jeszcze kilka innych uchwał, w tym m.in. dotyczącą wyłączenia z systemu gospodarki odpadami związku nieruchomości niezamieszkałych. 

Od podjętych przez zgromadzenie uchwał członkom zgromadzenia przysługuje wniesienie sprzeciwu w terminie 7 dni. Gdyby takiego nie było lub zostałby odrzucony uchwała trafi ponownie do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. 

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu Informacji o godz. 18.00.  

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group