Ogrzewane przystanki staną w centrum Piły

16.02.2020   Autor: Artur Maras
628---364
Pierwsze ogrzewane przystanki fotowoltaiczne staną w centrum Piły. Nowe wiaty będą miały także podgrzewane siedzenia. Przy ul. 1 Maja i Śródmiejskiej trwają prace związane z tą inwestycją. Nowoczesne centrum przesiadkowe powstanie w ciągu kilku miesięcy.

Ogrzewana i oświetlona wiata z panelami słonecznymi na dachu, elektroniczne ekrany z informacjami dla pasażerów a nawet... podgrzewane siedzenia. Gdyby tego było mało, wszystko to sterowane przy pomocy aplikacji w telefonie. To nie odległa przyszłość a budowa nowoczesnego centrum przesiadkowego w Pile. Prace ruszyły.

Nowoczesne instalacje staną przy deptaku oraz po drugiej stronie ulicy. Oprócz nowych wiat przebudowane zostaną także zatoki autobusowe. W końcu jak na Centrum przystało to tu odbywa się największy ruch.

- Według danych z MZK to to miejsce na wszystkich autobusach, na wszystkich liniach w 2015 roku obsłużyło ponad 2 mln pasażerów. Widać więc, że jest to miejsce, które powinno być coraz bardziej sprzyjające pasażerom - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w UM w Pile 


Póki co klimat sprzyja robotnikom. Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać do czerwca. MZK na czas trwania prac ustawił obok przystanek tymczasowy. Koszt przebudowy to ponad milion złotych. Piła zapłaci z tego jedynie 150 tys. zł. reszta to środki unijne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group