Ostatki w Galerii BWA z Eljazz Quartet. Od dziś można odbierać zaproszenia

10.02.2020   Autor: Redakcja
718---325
Eljazz Quartet wystąpi w poniedziałek, 24 lutego o godz. 19.00 w Galerii BWA w Pile. W programie znajdą się utwory muzyki filmowej jak również standardy jazzowe.

Eljazz Quartet w składzie: Asia Czajkowska – śpiew, Wojciech Gogolewski – fortepian, Janusz Mackiewicz – kontrabas oraz Józef Eliasz – perkusja. zaprezentuje urozmaicony repertuar. Wszyscy artyści mają bardzo duży dorobek artystyczny i współpracują z najlepszymi muzykami z Polski i świata.

Pilskiej publiczności nie trzeba specjalnie przedstawiać Józefa Eliasza – wybitnej postaci polskiego jazzu, producenta muzycznego, dyrygenta, perkusisty, twórcy i kierownika Big Bandu Eljazz.

Towarzyszyć mu będzie m.in. Wojciech Gogolewski, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach-Wydział Jazzu, znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, takich jak np. „No Smoking” czy „Kwartet Wojciecha Gogolewskiego”, jak również w roli sidemana. Wojciech Gogolewski jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, czy Michała Bajora. Aranżował również dwa utwory na płycie Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji .na orkiestrę utworów Fr. Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin-pragnienie miłości”.
Zaśpiewa wokalistka młodego pokolenia, pochodząca z Torunia Asia Czajkowska. Repertuar artystki jest obszerny i zróżnicowany. Poza utworami autorskimi znajdziemy w nim standardy jazzowe i bluesowe, przeboje światowej i polskiej muzyki filmowej i rozrywkowej w nietuzinkowych aranżacjach, utwory z czasów międzywojennych, piosenkę poetycką z tekstami Osieckiej, Kofty, Młynarskiego, Grechuty i innych, piosenki francuskie w oryginale, jak i w tłumaczeniach polskich poetów.

Wstęp na koncert jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc będą obowiązywały zaproszenia. Można je otrzymać w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, ul. Okrzei 9/2 od 10 lutego w godzinach od 11 – 15.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group