Innowacyjna biblioteka w pilskim szpitalu

04.02.2020   Autor: Michał Kępiński
941---

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile otwarto Zaczytaną Bibliotekę z której skorzystać może każdy bez wyjątku. Inicjatorem jej utworzenia jest Fundacja Zaczytani.org. Podobnych placówek w Polsce jest już ponad tysiąc.
 

Co roku prowadzimy wielką zbiórkę książek, która trwa przez około miesiąc, a rusza 23 kwietnia każdego roku. Wtedy zbieramy setki tysięcy książek w całej Polsce, później dzięki temu możemy otwierać zaczytane biblioteki głównie na oddziałach szpitalnych, ale też w innych ośrodkach biblioteki i dla dzieci i dla dorosłych. Dostarczamy literaturę w te miejsca, gdzie naszym zdaniem ona jest potrzebna, pomaga radzić sobie z codziennością i zachęcamy do takiego głębszego poznawania książek i budowania dzięki nim relacji, odkrywania emocji i nazywania ich. - powiedziała Marta Tittenbrun z fundacji Zaczytani.org. 

Fundacja Zaczytani.org promuje czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Przy wsparciu firm i instytucji otwiera biblioteki na oddziałach szpitalnych i w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce. Uruchomieniu Zaczytanej Biblioteki towarzyszy także szereg atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy zabrali zgromadzonych w świat wyobraźni i ulubionych bohaterów podczas wspólnego czytania bajek. Nie zabrakło również gier i zabaw edukacyjnych.

Ambasadorami akcji są między innymi Paulina Holtz, Joanna Jabłczyńska, Julia Kamińska czy Katarzyna Pakosińska. W otwarciu pilskiej biblioteki uczestniczył aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Michał Meyer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group