Chemioterapia zamiast onkologii

03.02.2020   Autor: Redakcja
---

Zamieszanie wokół oddziału onkologii w Pile. W projekcie budżetu powiatu pilskiego zmieniono nazwę oddziału z onkologii na chemioterapię. W związku z tym pojawiły się wątpliwości, czy szpital może nadal liczyć na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

 
- Nie wszyscy dokładnie rozumieją pewne określenia, którymi posługuje się Narodowy Fundusz Zdrowia i tym, że dzisiaj szpital dysponuje kontraktem na chemioterapię. Natomiast doskonale rozumie to Urząd Marszałkowski i pani marszałek, która w tej materii wykazuje daleko idące zrozumienie i nie widzi zagrożenia przy zmianie pewnego opisu inwestycji, która ma być realizowana, celowości tej inwestycji, która jest tożsama z zakresem zobowiązań, które podpisał szpital z radioterapią, WCO, które będą realizowane w ramach całego tego przedsięwzięcia - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor szpitala w Pile. 

 

Przypomnijmy. W budżecie powiatu pilskiego na 2020 rok zapisano 2 miliony złotych na powstanie tego niezbędnego oddziału. Kolejne dwa miliony dołoży Urząd Marszałkowski. Zmiana nazwy oddziału, który ma być dopełnieniem oferty nowego Centrum Radioterapii to nie jedyna zmiana w szpitalu. Ograniczenia czekają chirurgię dziecięcą. Oddział z 14 łóżek zmniejszył się do... 8.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group