KS BestDrive Futsal Piła z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

22.12.2019   Autor: Redakcja
1410---396
Na taki turniej w wykonaniu zawodników KS BestDrive Futsal Piła czekali sympatycy tego klubu. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-20 podopieczni trenera Macieja Konerta zdobyli brązowy medal. W decydującym spotkaniu pokonali LZS Dragon Bojano 1:0.

Futsaliści KS BestDrive Futsal Piła w finałowym turnieju rozgrywanym w Tychach trafili do grupy z faworytem Rekordem Bielsko - Biała oraz z Okocimskim Brzesko i Zdrowiem Garwolin. W pierwszym meczu pilanie pokonali ekipę z Garwolina 2:1 po golach Huberta Czarnoty i Roberta Grenia. W następnym spotkaniu rozgromili Okocimski Brzesko 5:0. Do siatki trafiali: Piotr Przygocki 2x, Wojciech Węgrzyn, Marcin Ciesielski i Mikołaj Michałek. Również dzięki dwóm wygranym Rekordu awans do ćwierćfinału był już pewny. W meczu o pierwsze miejsce w grupie pilanie ulegli zawodnikom z Bielska - Białej 1:4 (gol Wojciecha Węgrzyna).

W drodze do półfinału ekipa trenera Macieja Konerta zmierzyła się ze zwycięzcą grupy C LKS-em Dąbrowa Chełmińska. Po zaciętym meczu i golach Wojciecha Węgrzyna oraz Piotra Przygockiego futsaliści znad Gwdy świętowali awans do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski.

W półfinale czekał już drugi z faworytów do tytułu BSF Bochnia. Bardzo zacięta pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:1 (gol wszechobecnego i najlepszego gracza Futsalu Piła Piotra Przygockiego). W drugiej ekipa z Bochni mocno przyspieszyła i dołożyła dwie bramki. Mogła strzelić więcej, ale doskonale między słupkami spisywał się Adam Niewiadomski. Trenerowi Konertowi nie pozostało nic innego jak przygotować zespół do walki o trzecie miejsce z LZS Dragon Bojano.
Pierwsze minuty meczu o brązowy medal wyraźnie wskazywały, że obie drużyny skupiają się przede wszystkim na tym by nie stracić gola. Trwało wzajemne badania przeciwnika. Jako pierwsi zaatakowali gracze LZS i nacięli się na szybki atak zakończony asystą Piotra Przygockiego i celnym uderzeniem Mateusza Kledzika. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej kilka groźnych strzałów doskonale obronił Adam Niewiadomski. Z biegiem czasu pilanie coraz mocniej zaczęli kontrolować wydarzenia boiskowe i spokojnie dowieźli wynik do końca. Tym samym odnieśli największy sukces w historii klubu zdobywając brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20. Mistrzem została drużyna Rekordu Bielsko - Biała.

Skład KS BestDrive Futsal Piła: Adam Niewiadomski, Piotr Przygocki, Kacper Antczak, Mateusz Kledzik, Robert Greń, Kacper Wojakiewicz, Mateusz Ćwiek, Hubert Czarnota, Marcin Ciesielski, Mikołaj Łosoś, Mikołaj Michałek i Wojciech Węgrzyn. Trener: Maciej Konert.