W sobotę darmowy pokaz filmu "Echo". Akcja toczy się w Pile

13.12.2019   Autor: Magdalena Lach
Czarno-biały dramat psychologiczny "Echo" po oficjalnym pokazie. Obraz został zrealizowany przez Telewizję ASTA i Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i Filmowej w Pile. W Regionalnym Centrum Kultury spotkali się aktorzy, twórcy tego pierwszego fabularnego filmu w historii naszej telewizji.

Zamknięty pokaz specjalny filmu „Echo” obejrzało ponad dwieście osób. Twórcy, podobnie jak widownia, po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie efekt swojej pracy. „Echo” to postromantyczny dramat psychologiczny, zrealizowany w konwencji czarno – białej. Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem filmu jest Tomasz Janczar. W jego zamyśle każdy widz powinien odczytać film po swojemu.

- Furtki interpretacyjne dają możliwość dostosowania tego do danego odbiorcy. Lubię taką twórczość, która jest otwarta i nie ogranicza się do jednego przesłania. Tutaj takich przesłań może być wiele, tak jak wielu jest widzów - mówi Tomasz Janczar, reżyser i scenarzysta filmu „Echo”.

Wizję reżysera na planie realizowała Anna Bieżyńska, która wcieliła się w główną bohaterkę. Kinga po przebytej chorobie próbuje się odnaleźć w zastanej rzeczywistości. Ta rola była ciekawym epizodem w karierze aktorki.

- Można sobie pokombinować, poszperać w psychice. Poszukać sobie swoich takich prywatnych rzeczy i trochę wyolbrzymić te rzeczy i pobudować własną historią na nowo - przekonuje Anna Bieżyńska, odtwórczyni głównej roli w filmie „Echo”.W rolę doktora Wachowskiego wcielił się aktor teatralny i filmowy Robert Gulaczyk. Znany między innymi z nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent” oraz wcześniejszej produkcji TV ASTA „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”.

- Nieczęsto dostaję tego typu role, więc tym bardziej się cieszę, że aktorsko mam okazję pokazać trochę inną stronę siebie jako aktora - dodaje Robert Gulaczyk, odtwórca roli Wachowskiego w filmie „Echo”.

Oprócz Roberta Gulaczyka i Anny Bieżyńskiej na ekranie pojawili się aktorzy: Magdalena Biegańska, Rafał Cieluch, Michał Krzywicki i Dagmara Brodziak. Towarzyszyli im aktorzy z teatrów w Pile i Chodzieży. Za kamerą stanął Tymon Tykwiński z łódzkiej szkoły filmowej. Ekipę produkcyjną tworzyli też pracownicy Telewizji ASTA oraz dźwiękowcy, scenograf, kostiumograf czy specjaliści od korekcji obrazu z branży filmowej.
Zdjęcia do filmu powstawały w kwietniu. Wszystkie sceny były kręcone w Pile. Panoramę miasta, targowisko, Park Miejski, pilskie ulice, czy jezioro Płotki można teraz zobaczyć w czarno–białej scenerii na dużym ekranie.

- Udało się również pokazać, że to jest miasto nieoczywiste. My tutaj żyjąc na co dzień bardzo mocno wsiąkliśmy w to miasto i obserwujemy je ze swojej perspektywy. Ale tak naprawdę, jak wyjdziemy ze swojej roli i staniemy z boku, i obejrzymy sobie to miasto, to możemy odkryć zupełnie co innego i to właśnie udało się pokazać - przekonuje Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.

Film „Echo” będzie można zobaczyć w sobotę 14 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury. Seans otwarty zaplanowany jest na godzinę 17:00. Darmowe wejściówki można odbierać w kasie RCK w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group