Asta Video Fest

Oświadczenie Zarządu Klubu Żużlowego Polonia Piła

21.11.2019   Autor: Redakcja
919---115
„Polonia To My” - to hasło towarzyszyło nam przez cały miniony sezon. Mimo wielu trudności i przeciwności losu udało się nam dokończyć udział w rozgrywkach ligowych w 2019 roku. Potrzebne były do tego pasja i ciężka praca wielu osób, ale również odpowiednie zaplecze materialne. Za okazaną pomoc z całego serca pragniemy zatem podziękować Miastu Piła oraz kibicom i sponsorom klubu.

Niestety balast w postaci długów wygenerowanych przez poprzedni zarząd stowarzyszenia okazał się być ciężarem nie do udźwignięcia. Znaczna część zobowiązań została co prawda spłacona, skala pozostałych uniemożliwia jednakże przy obecnych przychodach stabilne funkcjonowanie klubu. Wobec powyższego będziemy rekomendować członkom stowarzyszenia podjęcie decyzji o nieprzystępowaniu do procesu licencyjnego, a w rezultacie do rozgrywek ligowych w 2020 roku.

W historii Polonii Piła zbyt wiele było już sytuacji, gdy zaciągano zobowiązania bez realnego pokrycia. W rezultacie pokrzywdzonymi byli zawodnicy, kibice i sponsorzy, a marka klubu traciła na wiarygodności. Nie chcemy powtarzać tych błędów.
Kierując się troską o pilski żużel wolimy podjąć decyzję bolesną, ale w dłuższej perspektywie dającą szansę na nowe otwarcie. Uważamy, że lepszym rozwiązaniem niż próba startu w rozgrywkach w 2020 roku byłoby zakończenie bytu klubu w obecnej formule organizacyjno-prawnej i podjęcie działań zmierzających do budowy nowych podwalin pilskiego żużla.

Jako kibice i pasjonaci czarnego sportu chcemy, by żużel pozostał wizytówką naszego miasta. W tym celu w dwudziestą rocznicę zdobycia przez Polonię Piła tytułu Drużynowego Mistrza Polski zwracamy się do kibiców oraz sponsorów z prośbą o to, by w tym trudnym okresie nie zapomnieli o pięknej tradycji pilskiego speedwaya.

Wierzymy, że już niedługo nadejdzie dla Polonii lepszy czas. Do zobaczenia na stadionie przy Bydgoskiej.

Dziękujemy.
Zarząd Klubu Żużlowego Polonia Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group