Festiwal Robotyki i Programowania w Atrium Kasztanowa!

18.11.2019   Autor: Redakcja
1853---1464
Już w niedzielę 24 listopada br. mieszkańcy Piły i okolic będą mogli zgłębić tajniki kodowania i tworzenia robotów podczas bezpłatnych interaktywnych warsztatów zaplanowanych w ramach Festiwalu Robotyki i Programowania w Atrium Kasztanowa. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak tworzyć gry komputerowe oraz konstruować i sterować robotami. Dzieci i młodzież wezmą udział w misji na Marsa, a także będą się ścigać na specjalnym torze samochodowym.

Myślą przewodnią Festiwalu Robotyki i Programowania jest nauka poprzez zabawę, ukierunkowywanie na edukację związaną z konstruowaniem maszyn i programowaniem gier komputerowych już od najmłodszych lat. Każde z zajęć dostarcza uczestnikom doświadczeń, które może w przyszłości rozbudzić pasję do matematyki, informatyki i robotyki.
Osoby zainteresowane warsztatami będą mogły poznać od podstaw proces tworzenia gier komputerowych. Nauczą się operować podstawami języka C++, poznają kody i komendy niezbędne do tworzenia konkretnych funkcji (np. omijania przeszkód czy zbierania punktów za skarby). Atrium Kasztanowa zorganizuje również misję na… Marsa! W tym celu uczestnicy Festiwalu zbudują własne łaziki marsjańskie z mniejszych i większych klocków, a następnie staną w szranki z przybyszami z innych planet, walcząc o liczbę zebranych surowców.

- Robotyka i programowanie to niezwykłe dziedziny, które mogą zainteresować i zainspirować nie tylko pasjonatów i naukowców. Zapraszamy na niesamowite spotkanie, które będzie skarbnicą wiedzy, pobudzi kreatywność i wyobraźnię uczestników, a być może nawet zrodzi w nich pasję do nauk ścisłych powiedział Gregory Pertus, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Przez cały dzień Festiwalu na wszystkich czekają stałe, bezpłatne atrakcje. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wcielić się w rolę archeologów i przy użyciu nowych technologii zdalnie sterować maszynami, zbierając ze specjalnej planszy jak najwięcej klocków. Sprawdzą się w autorskiej grze komputerowej, sterowanej… owocami! Zainteresowani swoje sterowniki wykonają samodzielnie według własnej koncepcji. Na spragnionych dalszej rywalizacji czeka wyścig samochodzików, zasilany rowerami oraz zrobotyzowana wersja dobrze znanej i lubianej gry cymbergaj. Wśród robotycznych bohaterów Festiwalu znajdzie się także wielokrotny zwycięzca azjatyckich turniejów robotów walczących. Na najlepszych w turniejowej walce czekają nagrody: specjalna klawiatura, mysz oraz słuchawki dla wymagających graczy. Ponadto wszyscy biorący udział w wydarzeniu otrzymają upominki.
Dla najmłodszych przygotowano kreatywną strefę, w której pod opieką animatorów dzieci wybudują wielkie miasta, zamki lub budowle. Wiele niezapomnianych emocji dostarczy im również spotkanie z polskim robotem edukacyjnym. Interaktywna postać, w zależności od wybranej narracji zajęć, utrwala znajomość liczb, kolorów czy roślin. Dodatkowo uczestnicy Festiwalu nauczą się układania kostki Rubika. Na stanowisku odbędą się również pokazy robota układającego kostkę samodzielnie.
Festiwal Robotyki i Programowania w Atrium Kasztanowa to bezpłatne wydarzenie dla dzieci i młodzieży, na które mogą przybyć całe rodziny już 24 listopada br. w godzinach 12:00-18:00. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group