Asta Video Fest

KS BestDrive Futsal Piła w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

12.11.2019   Autor: Redakcja
---403
Dwa zwycięstwa, jedna porażka i drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Taki wynik pozwolił młodzieżowcom KS BestDrive Futsal Piła awansować do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20 w Futsalu. Finał odbędzie się w Tychach.
 
Gniezno - dawna stolica Polski i 11 listopada - Święto Niepodległości, okazały się szczęśliwe dla młodych zawodników KS BestDrive Futsal Piła. W swojej grupie eliminacyjnej trafili na miejscowy KS Gniezno, TAF Toruń i Red Dragons Pniewy. W pierwszym meczu pilanie spotkali się z gospodarzami turnieju. Po bramkach Marcina Ciesielskiego 2x, Piotra Przygockiego i Kacpra Antczaka zwyciężyli 4:0. W drugim spotkaniu przeciwnik znacznie trudniejszy, bo TAF Toruń. Seniorzy tej ekipy bardzo dobrze radzą sobie na zapleczu ekstraklasy futsalu, zajmując drugie miejsce. Na rozkładzie mają również zespół z Piły, zwyciężając w hali PWSZ 3:2. Początek spotkania bardzo udany, po golu Mateusza Kledzika w 3. minucie pilanie prowadzą 1:0. Później jednak do głosu doszli zawodnicy z Torunia aplikując trzy bramki. W między czasie doszło do groźnej kontuzji jednego z liderów pilskiej drużyny Wojciecha Węgrzyna. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia stawu skokowego i wyborowy strzelec pilan w tym turnieju już nie zagrał. Ostatecznie gracze KS w tym meczu się nie podnieśli i przegrali wysoko 5:1. O awansie miało więc zadecydować ostatnie spotkanie z Red Dragons Pniewy. Do przerwy remis 2:2 po golach Piotra Przygockiego i Roberta Grenia. W drugiej połowie dzięki trafieniom ponownie Piotra Przygockiego, Kacpra Antczaka i Roberta Grenia oraz dwóm doskonałym interwencjom bramkarza Adama Niewiadomskiego młodzieżowcy KS Futsal Piła wygrywają 5:2 i z drugiego miejsca w grupie awansują do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. 
 - Przystąpiliśmy do eliminacji z nadziejami na awans i grę w finałach. Cel spełniliśmy i mamy ochotę poprawić wynik z poprzedniego sezonu i znaleźć się w pierwszej ósemce turnieju. Zespół wsparliśmy kilkoma zawodnikami, którzy na co dzień grają w Klubie Piłkarskim Piła. Również w zespole wystąpili zawodnicy z naszego podstawowego składu zespołu, który gra w 1PLF. -  tak turniej w Gnieźnie podsumował prezes pilskiego klubu Grzegorz Graczyk. 

Skład KS Futsal Piła:
Adam Niewiadomski, Kacper Antczak, Mateusz Ćwiek, Robert Greń, Mikołaj Łosoś, Marcin Ciesielski, Damian Sommerfeld, Piotr Przygocki, Wojciech Węgrzyn i Mateusz Kledzik. 

Wyniki:
KS Gniezno - KS BestDrive Futsal Piła 0:4
TAF Toruń - Red Dragons Pniewy 5:1
KS Gniezno - Red Dragons Pniewy 0:2
TAF Toruń - KS Futsal Piła 5:1
KS Gniezno - TAF Toruń 2:5
Red Dragons Pniewy - KS Futsal Piła 2:5

Tabela końcowa:
1. TAF Toruń 9 pkt 
2. KS Futsal Piła 6 pkt
3. Red Dragons Pniewy 3 pkt
4. KS Gniezno 0 pkt

fot. KS BestDrive Futsal Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group