Jakie imiona będą najpopularniejsze w przyszłym roku? Są zmiany

25.10.2019   Autor: Redakcja
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku nastąpi zmiana na podium najbardziej popularnych w Polsce imion. Od kilku lat królują te same zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Zmienia się tylko ich kolejność.

Tym razem Zuzanny, Julie i Maje mogą zostać zdetronizowane. Inaczej jest z imionami dla chłopców. Od lat najczęściej rodzice nazywali swoich męskich potomków imionami Antoni, Jakub i Jan. I ta moda się utrzyma. Zmiany są na dalszych miejscach. Teraz portal Mamadu zaobserwował nowe tendencje. 

Pod koniec tego roku na prowadzenie wśród dziewczynek wysuwają się Marie, Pole, Maje i Heleny oraz Nele. I ten trend się umacnia, więc w 2020 roku nastąpi najprawdopodobniej zmiana długoletnich upodobań Polaków. 

Tymczasem wśród imion dla chłopców niezmiennie od lat największym wzięciem cieszą się te same imiona. Nawet niewiele się zmienia w samej kolejności popularnych męskich imion. Od 12 miejsca nastąpiło w tym roku przetasowanie. Popularność zyskuje Stanisław, Nikodem, Ignacy oraz Tymon, Tymoteusz i Tymek. Hitem ostatnich lat staje się Leon, który z roku na rok w rankingu zajmuje coraz wyższe pozycje.

fot. Łucja - archiwum prywatne

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group