Dworzec PKP nie dla Złotowa. Przynajmniej na razie

18.10.2019   Autor: Jakub Sierakowski
662---50
Dworzec PKP nie dla Złotowa. Przynajmniej na razie. Miasto chciało przejąc ten budynek na własność i gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu, na przeszkodzie stanął rządowy projekt...

To, że dworzec PKP w Złotowie lata świetności ma już dawno za sobą, widać gołym okiem. Nic więc dziwnego, że komfort pasażerów nie jest tam na zbyt wysokim poziomie.

- Trochę musi być zmian na dworcu. Bo jak tam wchodzę, to drzwi skrzypią, a latem siedziało takie towarzystwo „nie za bardzo” i trochę się ich bałam - mówi mieszkanka Złotowa.

Teraz władze miasta boją się, że z ich plany bezpłatnego przejęcia budynku spalą na panewce. A te nie są nowe – burmistrz miasta mówił o tym już 3,5 roku temu. Oprócz samego dworca, pod władanie magistratu miała trafić stojąca nieopodal wieża ciśnień. Został nawet podpisany protokół uzgodnień pomiędzy miastem, a PKP – kolejnym krokiem miała być zgoda Ministerstwa Infrastruktury. Teraz wszystko jednak utknęło w martwym punkcie.


- Jeśli ten obiekt będzie inwestowany, to o to nam chodzi. Ale jeżeli ktoś sobie z tym nie radzi, to niech to nam odda, bo my to zrobimy. Dlatego patrzę na to z niepokojem i chciałbym, żeby losy tego budynku były znane. Budynku, który ma reprezentować miasto, który jest bramą do wejścia/wyjścia z miasta, a jego stan jest opłakany - mówi Adam Pulpit, burmistrz Złotowa.

Kością niezgody jest rządowy program „Kolej +”, który ma na celu poprawę lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej. PKP tłumaczy, że musi poddać ponownej analizie cele potencjalnych inwestycji, a wśród nich ma być właśnie Złotów. Jednak ile czasu owa analiza potrwa i czy transakcja z miastem dojdzie do skutku – na razie nie wiadomo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group