4 nowe poradnie w szpitalu w Pile i ZOL w Wyrzysku

16.10.2019   Autor: Artur Maras
748---118
Cztery nowe poradnie specjalistyczne zostaną otwarte w pilskim szpitalu. Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku z kolei powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Co zmiany te oznaczają dla pacjentów?

W pilskim szpitalu zaczęły funkcjonowaćporadnie: otolaryngologiczna, chorób wewnętrznych, pediatrii i chirurgii klatki piersiowej.

- Poprzez te poradnie, które tutaj będą otwierane to idziemy w kierunku kompleksowej opieki nad pacjentem. To jest ten element, którego tutaj brakuje. Każda kolejna poradnia będzie nas przybliżała do pacjenta, lepiej będziemy mogli pacjenta obsługiwać - zapewnia Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

A także generować zyski. Wcześniej przez lata zespół poradni prowadził w szpitalu prywatny podmiot. Przed rokiem przeniosły się one do budynku przy alei Wojska Polskiego. Na początku roku otwarte zostały poradnie ginekologiczno-położnicza i okulistyczna. Cztery kolejne to efekt podpisanych umów z NFZ.


Z kolei jeszcze w tym miesiącu w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku działalność rozpocznie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

- Trzy lata temu podpisaliśmy kontrakt i mamy oddział rehabilitacji neurologicznej, a dzisiaj ZOL, czyli Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, który będzie przyjmował właśnie pacjentów leżących do rehabilitacji i leczenia - informuje Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.

Wyrzyski szpital otrzymał kontrakt na 10 łóżek. Docelowo ma ich tam być 25. Dyrektor liczy na zwiększenie kontraktu z NFZ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group