4 proste kroki, by wysłać paczkę do Anglii

11.10.2019   Autor: Redakcja
---

Przesyłki międzynarodowe stały się już standardem w większości firm kurierskich. Ze względu na duże zapotrzebowanie na takie usługi, zmieniły się procedury przesyłania paczek do Anglii oraz proces ich nadawania. Przewoźnicy starają się jak najbardziej ułatwić klientom skorzystanie z usługi, dlatego większość czynności ograniczyli do internetu. Zobacz, jak w 4 prostych krokach nadać paczkę, nie wychodząc nawet z domu.

Platforma do wysyłania paczek

Największym udogodnieniem dla klientów jest to, że nie muszą tracić czasu na zamówienie kuriera. Wycena paczki, zamówienie usługi oraz płatność ogranicza się tylko do czynności w internecie. Platforma przewozowa to intuicyjne narzędzie, które umożliwia porównanie ze sobą ofert różnych przewoźników – mówi specjalista z firmy www.euro-paka.plwystarczy wypełnić formularz i postępować według prostej instrukcji wysyłki paczek do Anglii – dodaje. Jak wygląda proces nadawania paczki?

Uzupełnienie informacji o paczce

Pierwszym krokiem, aby nadać paczkę do Anglii, jest wypełnienie formularza o jej parametrach. Trzeba uzupełnić rubryki podając dokładne wymiary przesyłki, takie jak waga, szerokość, wysokość i długość. Firmy kurierskie mają określone gabaryty paczek, dlatego musi ona się zmieścić w wyznaczonych wartościach. Na tym etapie możesz ustalić także walutę, w jakiej ma zostać uiszczona opłata za usługę.

Podanie danych adresowych

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza danymi adresowymi. Musisz w nim podać dane nie tylko nadawcy, ale także adresata. Pamiętaj, aby szczególnie uważnie to zrobić. Paczki z Polski do Anglii muszą mieć podany dokładny adres odbiorcy, dlatego nie mogą się tam pojawić żadne błędy i literówki. Uniemożliwiłoby to kurierowi dostarczenie przesyłki i mogłaby ona zostać cofnięta.

Płatność za paczkę do Anglii

Po dokonaniu wszystkich formalności, przyszedł czas na opłacenie wysyłki paczek do Anglii. Do wyboru masz kilka metod płatności i sam możesz zdecydować, która z nich jest dla Ciebie najwygodniejsza. Najszybsze są przelewy elektroniczne PayPal, Przelewy24 lub DotPay. W przypadku tradycyjnej wpłaty przekazem pocztowym, czas zaksięgowania pieniędzy może się wydłużyć. To wpłynie na przesunięcie terminu realizacji zamówienia.

Odebranie paczki przez kuriera

Po wypełnieniu tych wszystkich kroków, pozostaje Ci tylko czekać aż kurier zjawi się po przesyłkę. Sam ustalasz sobie dzień i godzinę, kiedy paczka do Anglii ma zostać odebrana. Niektóre firmy kurierskie umożliwiają samodzielne dostarczenie przesyłki do ich bazy, jeżeli godziny pracy kuriera nie pokrywają się z obecnością w domu.

Monitorowanie przesyłek

Serwis internetowy umożliwia śledzenia trasy przesyłki. Możesz na bieżąco monitorować, gdzie paczka się znajduje i ile czasu brakuje jej do dostawy. Dzięki temu również odbiorcy będzie łatwiej ją odebrać, wiedząc w jakich godzinach może spodziewać się doręczenia. Przesyłki kurierskie do Anglii realizowane są na bieżąco, dlatego już kilka dni wystarczy, aby dostarczyć paczkę.

Bezpieczeństwo paczki do Anglii

Wszystkie usługi są ubezpieczone, dlatego nie musisz obawiać się o swoją paczkę. Dodatkowo transport odbywa się przez doświadczonych kurierów, którzy poruszają się nowoczesną flotą pojazdów. Ładunek jest odpowiednio zabezpieczony, co zapobiega uszkodzeniu paczek podczas transportu. Wszystko to sprawia, że przesyłki kurierskie są najkorzystniejszą formą dostarczenia paczek do Anglii i wyróżniają się na tle innych przewoźników.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group