Kradł samochody, rowery, narzędzia... Wszystko co się dało

03.10.2019   Autor: Redakcja
771---34
32-latek podejrzewany o dokonanie serii włamań do pomieszczeń piwnicznych, gospodarczych, garaży i innych budynków  został zatrzymany na terenie powiatu złotowskiego.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, w tym m.in. dwa markowe rowery oraz znacznej wartości sprzęt budowlany.

- Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych, którzy w jego mieszkaniu znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym m.in. dwa markowe rowery górskie, markowy sprzęt budowlany, elektronarzędzia oraz profesjonalną wiatrówkę z lunetą optyczną. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - informuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Mężczyzna już usłyszał 12 zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. W trakcie prowadzonych czynności dochodzeniowych policjanci ustalili również, że zatrzymany 32-latek odpowiedzialny jest za kilka innych przestępstw.
- W styczniu 2019 roku na terenie Złotowa dokonał kradzieży samochodu marki Audi A6, który został odzyskany przez policjantów. Na początku września br., mężczyzna włamał się także do domu jednorodzinnego, gdzie pod osłoną nocy po wyważeniu drzwi ukradł kasetkę z zawartością pieniędzy oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzony oszacował wówczas straty na kwotę blisko 17 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, również, że 32- latek odpowiedzialny jest za uszkodzenie samochodu marki Nissan Murano, który ukradł z garażu, a następnie uszkodzony odstawił w miejsce kradzieży - dodaje rzecznik.

Wobec zatrzymanego mężczyzny sąd zadecydował o  tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że podejrzany ma na koncie wyroki za podobne przestępstwa, grozi mu do 15 lat więzienia.

fot. KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group