Nie działa przycisk życia

29.09.2019   Autor: Artur Maras
---

Przycisk życia nie działa – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej objął programem niemal 160 seniorów i niepełnosprawnych z Piły. Niestety z przyczyn technicznych doszło do awarii systemu.

-Mamy do czynienie z dużą awarią funkcjonowania tego systemu, który przekazuje sygnały między przyciskami a stacją monitorowania w Straży Miejskiej. Ponieważ reakcja serwisowa nie była zgodna z naszymi wymogami i ustaleniami umowy w związku z tym próbujemy ten problem jak najszybciej rozwiązać - mówi Wanda Kolińska – dyrektor Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile

Wina ma leżeć po stronie firmy obsługującej system. Jak zaznacza Wanda Kolińska umowa z wykonawcą usługi skończyłaby się za kilka miesięcy ale ze względu na zaistniałą sytuacją MOPS szuka nowego podmiotu, który przejmie prowadzenie systemu. Ma to nastąpić najpóźniej w przyszłym tygodniu. Od 2017 roku „przyciski życia” trafiły do niemal 160 mieszkańców miasta. Bezpłatne urządzenia miały dać szansę wezwania pomocy w nagłych przypadkach osobom schorowanym, w zaawansowanym wieku oraz często żyjącym samotnie. Tylko w tym roku Straż Miejska, która monitoruje przyciski wyjechała z pomocą 700 razy. Minimum kilkunastokrotnie dzięki możliwości szybkiej reakcji, sprzęt uratował komuś życie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group