Remont mostu na Gwdzie sparaliżuje ruch w Pile?

28.09.2019   Autor: Michał Kępiński
884---171
Czy cały ruch z dróg krajowych 10 i 11 zostanie poprowadzony przez Piłę? To jeden z pomysłów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która planuje przebudowę mostu na Gwdzie. W tej sprawie prezydent Piotr Głowski złożył stosowny protest.

W okolicy Baru Bieszczadzkiego planowany jest remont mostu. Z informacji jakie płyną do Urzędu Miasta wynika, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce, aby na czas przebudowy cały ruch puścić przez miasto, czyli alejami Niepodległości, Piastów, Powstańców Wielkopolskich i ulicami Poznańską i Bydgoską. To zdaniem prezydenta Piły czyste szaleństwo.-Nie ma na to najmniejszej zgody. Zgłosiliśmy w tej sprawie protest i nasze propozycje dotyczyły nie tylko wyprowadzenia ruchu ciężkiego bardzo daleko od Piły, czyli wykorzystania innych dróg objazdowych, które nie przebiegają przez tereny tak zamieszkałe i zurbanizowane jak Piła - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły
Prezydent proponuje także, by wzorem chociażby Obornik na czas remontu wybudować most dodatkowy i przeprowadzić ruch przez taką przeprawę. To jednak jak zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad znacząco zwiększyłoby koszty remontu.

-Budowa obiektu tymczasowego to jest koszt 3-4 milionów złotych więc uzgadniamy to, konsultujemy i robimy wszystko żeby wypracować wspólne stanowisko, żeby ono było optymalne i dla miasta Piły, żeby wykonać ten remont obiektu no i żeby nie spowodowało to bardzo dużych utrudnień dla kierowców i mieszkańców - wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA oddział Poznań 

Do końca listopada ma zostać wykonany projekt i wtedy powinniśmy poznać jak miałyby przebiegać objazdy. Rozpoczęcie prac na moście planowane jest na przyszły rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group