Asta Video Fest

Nowe mieszkania komunalne w Pile. Wkrótce ruszy przetarg na budowę

26.09.2019   Autor: Artur Maras
782---21
Nowe mieszkania komunalne. Towarzystwo Budownictwa Społecznego wraz z gminą Piła chcą wybudować nowe bloki przy ul. Andersa. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na współfinansowanie tej inwestycji z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Pierwszy budynek powstałyby w tamtym miejscu w ciągu dwóch najbliższych lat.

- Standard który jest w tych budynkach będzie na pewno utrzymywany, zawsze są to mieszkania pod klucz, ale co ważniejsze, korzystamy tutaj z finansowania, które jest korzystne dla mieszkańców, tak żeby uzyskać jak najniższą stawkę czynszową oraz nie powodować innych kosztów typu partycypacji, bo to jest też ograniczenie dla mieszkańców - tłumaczy Remigiusz Dekarli, prezes TBS w Pile.

Dwa nowe bloki miałyby powstać przy ul. Andersa. Koszt ich budowy według kosztorysu wyniesie około 16 mln złotych. Niemal połowę tej kwoty udało się pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego jako bezpłatne wsparcie. Dzięki temu kwota czynszu za metr kwadratowy lokalu wyniesie nie więcej niż kilkanaście złotych. Łącznie powstanie ich tu 69. Trafią one do zasobu komunalnego.

Część z nich zostanie przeznaczona na potrzeby programu „Mieszkanie na Start” dedykowanego młodym specjalistom, którzy zawodowo chcą związać się z Piłą. Pierwszy blok na 36 mieszkań miałby zostać dodany do użytku za dwa lata. TBS chce ogłosić przetarg na jego budowę na początku października. Drugi na 33 mieszkania ma powstać w ciągu kilku najbliższych lat.

To nie pierwsza tego typu inwestycja pilskiego TBS i gminy Piła. Te bloki powstały tu wcześniej w ramach podobnej formuły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group