Seniorzy i nastolatkowie będą mieć głos w Lipce

15.09.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---31

Rada seniorów w Lipce. Starsi mieszkańcy już niedługo mają mieć większy wpływ na życie gminy oraz na kwestie ich dotyczące. Swoich reprezentantów w życiu samorządu będą mieli także nastolatkowie.


-Stwierdziliśmy w naszej gminie, że chcemy położyć nacisk na seniorów. Chcemy wspierać ich działalność, słuchać ich, pomagać. Akurat jesteśmy na etapie przebudowy pomieszczeń pod siedzibę Klubu Seniora. I przy okazji doszliśmy do wniosku, że warto by było taką radę powołać. Zresztą uchwała Rady Gminy jest już jednogłośnie przyjęta. Mamy program funkcjonowania tej rady i wszystkie procedury - mówi Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki

Do rady seniorów w Lipce będzie należało 9 osób. Każdy chętny, który zgłosi swój akces musi uzyskać poparcie 15 osób. Jeszcze we wrześniu komisja na czele której będzie stał wójt, wybierze skład rady. Jej pierwsze obrady odbędą się najprawdopodobniej w październiku. Seniorzy docelowo będą spotykać się w klubie seniora, który ma zostać otwarty do końca listopada. Kolejną radą, która ma powstać w Lipce, jest ta młodzieżowa. Ten pomysł jest jeszcze na etapie konsultacji, jednak już wiadomo, że jej członkowie będą wybierani spośród uczniów szkół. Władze gminy chcą w ten sposób zapoznać nastolatków z pracą samorządu oraz konsultować z nimi swoje decyzje.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group