Dotacje i szkolenia dla organizacji pozarządowych z trzech powiatów

14.09.2019   Autor: Artur Maras
---

Darmowe wsparcie dla organizacji pozarządowych z naszego regionu. Bank Żywności w Pile otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego na pomoc w rozwijaniu tego sektora. Przewidziane są m. in. bezpłatne szkolenia i wsparcie profesjonalistów.

 - Będziemy chcieli aby organizacje pozarządowe, również i grupy nieformalne z naszego subregionu stawały się coraz bardziej profesjonalne i faktycznie, żeby ten trzeci sektor był trzecim sektorem w Polsce. Będzie przygotowana dla nich ogromna baza szkoleniowa, warsztatowa. Będziemy zachęcali do udziału w wielu projektach, również w takich w których będą mogli pozyskiwać środki finansowe - tłumaczy Jerzy Wyczechowski z Banku Żywności w Pile

Uczestnicy programu będą mogli liczyć na pomoc z zakresu prowadzenia inicjatyw społecznych, pozyskiwania dotacji na ten cel, a nawet szkoleń z marketingu, czy podstaw prawa. Lepsze działanie takich organizacji prospołecznych ma się przełożyć na ich skuteczność w lokalnym środowisku. Do uczestnictwa w projekcie mogą zgłaszać się organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu pięciu powiatów: pilskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzciancekiego, chodzieskiego oraz wągrowieckiego. Powstałe Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych dla subregionu pilskiego będzie mieć swoją siedzibę w pilskim Banku Żywności. I to tu można uzyskać więcej informacji o rekrutacji. Placówka dostała na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Projekt potrwa do 2023 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group