Mieszkanie Plus na Zielonej Dolinie?

24.08.2019   Autor: Artur Maras
335---215
W Pile powstaną Mieszkania Plus? Chce tego państwowa spółka odpowiedzialna m. in. za realizowanie rządowego programu. Pojawił się jednak problem. Bloki miałyby powstać na terenie... przeznaczonym na usługi i szkołę. Władze Piły proponują więc zamianę gruntów i budowę Mieszkań Plus w innym miejscu.

Państwowa spółka - Polski Fundusz Rozwoju zwrócił się do prezydenta Piły z propozycją lokalizacji w tym miejscu - na Zielonej Dolinie, trzykondygnacyjnych bloków w ramach programu Mieszkanie Plus.To teren Enei, czyli Skarbu Państwa. I tu zdaniem władz miasta pojawia się problem.
 
- Ten teren, który firma chce zagospodarować pod Mieszkanie Plus od lat był przeznaczony i planowany pod usługi edukacji i usługi publiczne i chcemy to zachować bo jednak to osiedle się rozwija i te tereny usług publicznych są cenne one były wcześniej wyznaczone - mówi Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Miasto samej inwestycji nie mówi „nie”, ale chce zaproponować tej spółce zamianę gruntów. Bloki z rządowego programu mogłyby powstać na Zielonej Dolinie, ale w innym miejscu. Tu zaś w przyszłości ma stanąć szkoła.

- Żeby tereny zabezpieczyć i żeby one zostały, a z drugiej strony żeby spółka, która rozumiem ma zadania przez rząd postawione, żeby mogła swoje zdania zrealizować. Więc, żeby nie było tak, że robi na siłę, wbrew wszystkiemu i wszystkim no to próba współpracy - zaznacza Piotr Głowski, prezydent Piły.
 
Przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju rozważają propozycję władz miasta. Jeśli przystaną na te warunki, to niezbędne formalności mogą zająć jeszcze rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group