NFZ chce zakontraktować nowe poradnie w naszym regionie

23.08.2019   Autor: Redakcja
Wielkopolski OW NFZ ogłosił w ubiegłą środę konkurs ofert, w wyniku którego chce zawrzeć umowy na świadczenia w wybranych poradniach specjalistycznych. W wyniku analizy potrzeb zdrowotnych  mieszkańców Wielkopolski, wyznaczono deficytowe specjalizacje w miejscach, wymagających wzmocnienia kolejnymi placówkami na mapie regionu, w których pacjent będzie mógł się leczyć w ramach NFZ.

„Deficytowe” poradnie to między innymi: okulistyczna, kardiologiczna, endokrynologiczna, leczenia bólu, neurologiczna, czy hematologiczna i inne. Do zapełnienia w naszym województwie są też obszary, gdzie mimo przeprowadzanych wcześniej konkursów, nie zgłosiły się  placówki chętne do leczenia pacjentów w ramach Funduszu. Łącznie do zakontraktowania są 23 różne specjalizacje.
 
W ramach konkursu, Fundusz chce zakontraktować także nowe usługi w całym województwie – tj. poradnie chorób wewnętrznych i pediatryczne. Nowe poradnie mają służyć chorym, którzy opuszczając oddział ch. wewnętrznych lub pediatryczny, mają kontynuować leczenie (wizyty kontrolne poszpitalne). Konkurs w tym zakresie skierowany jest do placówek, które prowadzą oddział ch. wewnętrznych lub pediatryczny (analogicznie do poradni).
 
Wielkopolski OW przeznaczył łącznie na sfinansowanie nowych umów prawie 2 mln złotych do końca roku. Zapraszamy wszystkie chętne podmioty do wzięcia udziału, jednocześnie licząc na bardzo dobrze przygotowane oferty. Jednym z bazowych zadań NFZ jest bowiem kupowanie dla pacjentów jak najlepszych usług zdrowotnych. Z kolei aby pozyskać najlepsze placówki, ogłaszane są konkursy, a oferty oceniane są według jasnych kryteriów wyboru.

Do 28 sierpnia (do godz. 16.00) chętne podmioty mają czas na składanie ofert. Nowe umowy obowiązywać będą od 10 listopada br. do 30 czerwca 2021 roku.
 
W subregionie pilskim NFZ chce zakontraktować poradnie: alergologiczną, endokrynologiczną, dermatologiczną i wenerologiczną, a także poradnie neurologiczną, onkologiczną oraz chirurgii klatki piersiowej i otolaryngologiczną.

opr. Magdalena Rozumek, Biuro Prasowe Wielkopolskiego OW NFZ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group