Brakuje rodzin zastępczych

17.08.2019   Autor: Justyna Zamorska
622---
W całym kraju lawinowo rośnie liczba dzieci umieszczanych w pieczy zastępczej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe oraz zawodowe pełniące funkcję pogotowia rodzinnego.


Wszystkich chętnych prosimy o przemyślenie tej decyzji i w razie jakichkolwiek wątpliwości zgłoszenia się do PCPR-u, wyjaśnimy. Oferujemy swoją pomoc, wsparcie psychologiczne zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Myślę, że oferta jest dość duża - zachęca Bożena Terefenko, dyrektor PCPR w Wałczu.

W całym kraju rażąco brakuje rodzin zastępczych. Dzieci odbieranych rodzicom nieustannie przybywa, a liczba rodzin zastępczych pozostaje niezmienna od lat. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu pieczę zastępczą sprawują 4 rodziny i pogotowie rodzinne. By sprawować taką pieczę, nie trzeba spełniać wygórowanych wymagań. Najważniejszymi z nich są odpowiednie warunki mieszkaniowe, ukończone szkolenie, niekaralność i stałe źródło utrzymania.
Szacuje się, że w najbliższych latach liczba dzieci umieszczanych w rodzinach zastępczych będzie rosła. Starostwo chce wyjść naprzeciw problemom i stara się o dofinansowanie na budowę placówki opiekuńczo-wychowawczej. Takie miejsce miałoby zapewnić całodobową opiekę i wychowanie dzieci i młodzieży, dla której nie znaleziono rodzinnej opieki. W tego typu placówce miałoby przebywać jednocześnie do 14 dzieci powyżej 10. roku życia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group