Mieczysław Augustyn odchodzi z polityki? Adam Szejnfeld kandydatem na senatora?

01.08.2019   Autor: Redakcja
---254

Poznaliśmy liderów i niepełne listy Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Próżno wśród kandydatów znaleźć byłego posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szefjnfelda. Jednocześnie podczas prac w Senacie nad ustawą o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności koniec swojej aktywności publicznej zapowiedział senator PO Mieczysław Augustyn. 

Na pewno duża odpowiedzialność i pamiętam tą odpowiedzialność sprzed 4 lat, ponieważ wtedy też miałam jedynkę w naszym okręgu i wiem, że spoczywa na jedynce cała organizacja dobrej kampanii, ale także dobry przekaz programowy, rozmowy z ludźmi, bycie w różnych miejscach, tak żeby w tych rozmowach ludzi przekonywać, ale także poznawać ich dylematy i wątpliwości, które również nam podpowiedzą czy wszystkie nasze rozwiązania będą dobre, czy one powinny ulec modyfikacji - skomentowała swoją pozycję na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej Maria Małgorzata Janyska, posłanka na Sejm RP.

Jak już wcześniej informowaliśmy posłanka Platformy Obywatelskiej będzie liderem listy w okręgu numer 38, czyli pilskim. Numerem dwa będzie dotychczasowy poseł Jakub Rutnicki, a na trzecim przewodnicząca Koła Nowoczesnej w Pile Iwona Kamińska - Lech. Na niepełnej jeszcze liście znaleźli się również posłowie PO Kilion Munyama, Zbigniew Ajchler oraz Henryk Szopiński i Katarzyna Lulkiewicz. Nie ma na niej byłego posła i europosła Adama Szejnfelda. Jak zaznacza Maria Małgorzata Janyska - jest od dobrym politykiem i wiele zrobił dla Platformy Obywatelskiej i wkrótce zostanie zaprezentowany w nowej roli politycznej. Jakiej? Tego obecnie posłanka zdradzić nie chce. 

Jednocześnie podczas debaty w Senacie nad ustawą o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności jej pomysłodawca, senator PO Mieczysław Augustyn zapowiedział swoją polityczną emeryturę. Właśnie tą ustawą, nad którą pracowałem, powoli kończę swoją aktywność publiczną (...) Może kiedyś, kiedy za osiemnaście miesięcy wielu z was, czego serdecznie życzę, będzie tutaj podsumowywać pierwszy dorobek (tej ustawy - przyp. red.), może gdzieś na galerii będę mógł was, jeśli zdrowie dopisze, posłuchać i cieszyć się. Mam nadzieję, że cieszyć się w dużym wymiarze, że ta ustawa działa, funkcjonuje, się sprawdza, a państwo, ci którzy będą mieli tę możliwość, zdrowie, chęci, zaufanie wyborców, będą ją zapewne poprawiać. 

Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu w miejsce Mieczysława Augustyna wystartuje Adam Szejnfeld. Sam zainteresowany nie komentuje tych doniesień. Posłanka PO Maria Małgorzata Janyska zapowiedział, że zobaczymy go w nowej roli politycznej. Czy będzie to kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu? Zapewne dowiemy się na zwołanej przez pilską PO konferencji prasowej, w piątek 2 sierpnia. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group