Nadzwyczajna sesja - środki na przebudowę trzech ulic

28.07.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i uchwale budżetowej na rok 2019 to główne punkty nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Piły. Radni przyznali pieniądze między innymi na oświatę i pomoc społeczną.
 

- Otrzymaliśmy informację od wojewody wielkopolskiego, że nasze trzy zadania zostały ujęte na liście zadań gminnych, oczywiście będziemy oczekiwać w następnych miesiącach informacji czy zostały nam przydzielone dotacje. Są to zadania związane z budową i przebudową ulicy Lutyckiej, Na Leszkowie, a także ulicy Tartacznej. Stosowne zmiany po stronie wkładu własnego miasta zabezpieczamy już teraz, tak aby być gotowym do procedur przetargowych - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła
 

Miasto planuje także złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na modernizację i poprawę warunków funkcjonowania Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Zwiększono również nakłady finansowe na termomodernizację budynków użyteczności publicznej i budowę hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej nr 6. Radni zabezpieczyli także pieniądze dla dwóch klubów sportowych. Futsal Piła otrzyma z budżetu 30 tysięcy złotych, a KP Piła 50 tysięcy. Miasto pokryje również straty w Spółce Aqua-Pil w kwocie 100 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group