Kiedy będą nowe autobusy MZK w Pile? Co z systemem informacji pasażerskiej?

24.07.2019   Autor: Artur Maras
1259---

Jak już wcześniej informowaliśmy Gmina Piła ogłosiła przetarg na dostawę kolejnych niskoemisyjnych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Do miasta trafi siedem hybryd i sześć diesli. Jak przekonują władze miasta wszystko po to aby było bardziej cicho, komfortowo i ekologicznie. Będzie również ogłoszony przetarg na dokończenie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. 

Pilskie MZK wozi swoich pasażerów 46 autobusami. Dzięki poprzednim zakupom, średnia ich wieku to około 9 lat. Po nowych dostawach, zmniejszy się do lat 6, co dałoby jedną z najnowocześniejszych tego typu flot w województwie. Musimy pamiętać, że mamy pojazdy, które może one nie wyglądają tak z zewnątrz, ale są blisko 20-letnie, które będą zastąpione. To są pojazdy Neoplan kupowane jako używane. Też te najstarsze pojazdy, które były kupione jako używane czyli Mercedes - wyjaśnia Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.Gmina ogłosiła przetarg na dostawę siedmiu autobusów o napędzie hybrydowym oraz sześciu z silnikiem diesla. Każdy z nich ma być niskopodłogowy, klimatyzowany oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pieniądze na ten cel pochodzą z programu na „Rozwój miejskiego zbiorowego transportu niskoemisyjnego wraz z systemem zarządzania komunikacją miejską w Pile”. Łącznie to ponad 23 mln złotych z czego unijne dofinansowanie wynosi 16 mln. Obejmuje ono zakup autobusów, powstanie centrum przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulic Śródmiejskiej i 1 Maja, a także Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przy tym ostatnim Piła odstąpiła jak na razie od umowy z wykonawcą ze względu na opóźnienia po jego stronie. Postępowanie będzie wyglądało na pewno podobnie tak jak było to w przypadku basenu. Jest pewna inwentaryzacja, mamy sprawdzone co zostało zrobione. Następny wykonawca bierze tę część jako fragment już zrobiony i musi to wkalkulować w koszt dalsze realizacji - powiedział prezydent Piły Piotr Głowski

I ogłoszony zostanie nowy przetarg na to zadanie. Z kolei zamawiane siedem hybryd i sześć diesli, zgodnie z wymogami ogłoszonego przetargu, miałyby trafić do Piły już za rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group