Pszczoły zamieszkały w Parku Miejskim

23.07.2019   Autor: Mateusz Manthai
---

Tysiące pszczół zamieszkało w pilskim Parku Miejskim. Proekologiczny happening miał uświadomić mieszkańcom jak ważną rolę te owady pełnią w życiu człowieka.

Na świecie drastycznie maleje populacja pszczół. To bardzo niebezpieczna sytuacja, której skutki mogą być nieodwracalne, dlatego pilska Fundacja Pszczoła postanowiła zasiedlić owadami jeden z konarów drzew w Parku Miejskim.

Mamy całe mnóstwo pszczół samotnic. Szacuje się, że około 470 gatunków pszczół mamy w Polsce, natomiast na świecie jest to 20 tysięcy gatunków. My mamy tutaj murarkę - powiedziała Bożena Wola, prezes Fundacji Pszczoła.

Do hoteliku trafiły pszczoły murarki, które nie są niebezpieczne dla człowieka. W parku zasadzona została też kwietna łączka, która umożliwi owadom zbieranie potrzebnego im pyłku. Przypatrujący się akcji zgodnie twierdzili, że to dobry pomysł:

Bardzo pouczająca i warta uwagi inicjatywa.

Jeśli chodzi o pszczoły to przede wszystkim duży walor taki, że będą zapylać rośliny.

Ciekawe, będzie zielona łączka, także dobry pomysł. W odpowiednich miejscach takie łąki powinny być. 

Badania naukowców mówią, że wymieranie pszczół może spowodować problemy związane z produkcją żywności. Tego typu akcje są najważniejszym elementem misji, która ma zapobiec redukcji populacji pszczół.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group