Firma odbierająca odpady komunalne została spółką gminną. Mieszkańcy zapłaca więcej za wywóz

14.07.2019   Autor: Magdalena Lach
---

Kombud został spółką gminną Trzcianki. Firma zajmująca się odbiorem odpadów komunalnych stała się własnością gminy poprzez nabycie przez samorząd całości udziałów. Teraz to na władzach Trzcianki spoczywa obowiązek prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pierwszym poczynionym krokiem było wyrównanie strat finansowych spółki. A to oznacza, ze mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci.


- Zależy nam bardzo mocno na dopłacie tak naprawdę, zbilansowania strat, które poniosła spółka Kombud w 2018 roku, to jest bagatela 250 tysięcy złotych, żeby spółka od 1 stycznia 2020 roku była z bilansem otwarcia „0” - twierdzi Adrian Hałuszka, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki


Kombud dotychczas pracował jako podwykonawca spółki Altvater. W 2018 odnotował sporą stratę finansową, co mogło doprowadzić do upadku firmy. Burmistrz Trzcianki zdecydował się na przejęcie spółki oraz pokrycie strat, a Rada Miasta wyraziła na to zgodę. Firma dbająca o gospodarkę odpadami w gminie Trzcianka stała się więc spółką gminną.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group