Energopol dokończy budowę obwodnicy Wałcza. Tak deklarują

11.07.2019   Autor: Jakub Sierakowski
803---197
Co dalej z obwodnicą Wałcza – to pytanie już od dawna zadają sobie mieszkańcy miasta. Po informacji o złożeniu wniosku o upadłość przez wykonawcę inwestycji, wydawało się, że budowa opóźni się o kolejne lata. Jednak jak się okazuje, mimo trudnej sytuacji, jest światełko w tunelu.

- Spotkaliśmy się w ubiegłym tygodniu z przedstawicielami firmy Energopol Szczecin i przedstawiciele tej spółki zadeklarowali gotowość do dalszej realizacji kontraktów, jakie mają zawarte z GDDKiA w Szczecinie i również informowali o tym, że jeżeli chodzi o obwodnicę Wałcza, to planują przystąpić w najbliższych dwóch tygodniach już do prac zasadniczych - zapewnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie.

Przypomnijmy: Firma Energopol wniosek o upadłość złożyła kilka dni temu w szczecińskim sądzie. Praktycznie od samego rozpoczęcia budowy, prace były opóźnione. Kierowcy nową obwodnicą mieli jeździć już w zeszłym roku.

Stopień realizacji inwestycji wynosi obecnie 85 proc. pozostałe 15, to przede wszystkim węzły drogowe umożliwiające zjeżdżanie i wjeżdżanie na tę trasę.

Szczecińska firma zadeklarowała, że pomimo problemów ukończy budowę do końca bieżącego roku lub najpóźniej do połowy 2020 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group