Strażak z Piły Podwójnym Mistrzem Wielkopolski

08.07.2019   Autor: Redakcja
871---293
Pilska drużyna strażaków z brązowym medalem w Ćwiczeniu Bojowym.

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, w składzie: Krzysztof Gajewski, Maciej Kowalski, Radosław Meller, Paweł Kłodziński, Krzysztof Majcher, Amadeusz Olbiński, Marcin Wojtania oraz Rafał Hryniewicz rywalizowała w tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym.

W pierwszym dniu mistrzostw rozegrane zostały konkurencje: Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód 100m, na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie.

W drugim dniu rozegrane zostały konkurencje: Sztafeta pożarnicza 4x100m oraz Ćwiczenie bojowe, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W konkurencji Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant KP PSP w Pile Krzysztof Gajewski, ustanawiając jednocześnie nowy rekord województwa wielkopolskiego w tej konkurencji z czasem 14,997 s. przekraczając „magiczną” barierę 15 sekund.
Tak wysoki wynik oraz czołowe 6-te miejsce w „setce” przełożyły się na uzyskanie najwyższej I lokaty również w Dwuboju Pożarniczym, który obejmuje swoim zakresem konkurencje indywidualne tj. wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód 100m.

Natomiast Krzysztof Majcher  zajął wysokie 6-te miejsca zarówno w „hakówce” jak i w dwuboju. Pilska drużyna wywalczyła III miejsce
w „bojówce”.

Opr. st. asp. Maciej Kowalski
fot. KM PSP Kalisz; str. Rafał Hryniewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group