Będą dodatkowe pociągi na Pol'and'Rock Festival

22.06.2019   Autor: Artur Maras
---

Koleją z Piły na Pol`and`Rock Festival? Marszałek województwa wielkopolskiego podjął decyzję o zorganizowanie specjalnych połączeń na to wydarzenie. Zapadła ona po tym jak z uruchomienia pozaplanowych pociągów wycofały się w tym roku Przewozy Regionalne.
 

-Pan marszałek Marek Woźniak po rozmowie z marszałkiem pomorskim Panem Mieczysławem Strukiem podjął decyzję o tym, że uruchomimy dodatkowe połączenia. Ważne jest dla nas bezpieczeństwo uczestników tego festiwalu. Mamy też takie poczucie, że te specjalne pociągi to rodzaj rodzaj ukłonu wobec tysięcy wolontariuszy, którzy co roku aktywnie włączają się w to. Nie było wątpliwości, żeby podjąć taką decyzję. Pan marszałek jest przekonany, że taki gest powinniśmy po prostu wykonać - mówi Anna Parzyńska–Paschke, rzecznik prasowy marszałka województwa wielkopolskiego
 

Podobne zdanie mają marszałkowie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego, którzy także zadeklarowali stworzenie specjalnych połączeń na czas trwania festiwalu. Stało się to po tym jak Przewozy Regionalne podały informację o wycofaniu się z uruchomienia w tym roku specjalnych pociągów musicREGIO, które od kilku lat dowoziły fanów muzyki na największy festiwal w Polsce. Przewoźnik tłumaczy tę decyzję względami ekonomicznymi. Póki co nie jest znana dokładna trasa i rozkład pociągów zapewnionych przez marszałka. Zostanie to podane w najbliższym czasie. Pol`and`Rock Festival czyli dawny Woodstock odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia. W związku z wtorkową deklaracją premiera Mateusza Morawieckiego o zobowiązaniu ministra infrastruktury do zorganizowania dodatkowych połączeń, z których wcześniej wycofało się państwowe PKP Urząd Marszałkowski analizuje obecną sytuację, jednocześnie jednak nie wstrzymuje przygotowań do przetargu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group