Była posłanka nie otrzymała zgody na budowę tuczarni

19.06.2019   Autor: Redakcja
Wójt Gminy Złotów odmówił budowy tuczarni do chowu trzody chlewnej byłej posłance Renacie Beger. Decyzja odmowna została wydana po protestach lokalnej społeczności.

- My, Mieszkańcy Nowego Dworu i innych okolicznych miejscowości - podpisani poniżej, stanowczo sprzeciwiamy się planowanej budowie na działce nr 10/20 , 10/21 w miejscowości Nowy Dwór w Gminie Złotów, której właścicielem jest pani Renata Beger, przemysłowej, kontraktowej fermy trzody chlewnej. Według informacji uzyskanych od inwestora będzie to chów bezściółkowy, generujący powstawanie ogromnych ilości gnojowicy. Mieszkańcom Noweg Dworu znana jest już uciążliwość z tytułu funkcjonowania takiej chlewni, a powstanie kolejnej chlewni tylko spotęguje problem - apelowali mieszkańcy.

Zdaniem mieszkańców gminy Złotów taka inwestycja w sposób znaczący wpłynie na zdrowie i jakość ich życia. Inwestycja była planowana w centrum wioski Nowy Dwór, gdzie do najbliższych zabudowań mieszkalnych jest zaledwie 150 m. Zaledwie 200 m. dalej mieści się główne ujęcie wody pitnej - hydrofornia, która zaopatruje w wodę kilka sąsiednich wiosek. Mieszkańcy podnosili, że boją się skażenia tych wód.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group