Nowa dyrektor zapowiada zmiany w funkcjonowaniu Staszicówki

07.06.2019   Autor: Artur Maras
Większa otwartość na miasto oraz spacery po Pile śladami Staszica - to najważniejsze pomysły Joanny Rychlik–Łukasiewicz, nowej dyrektor Muzeum Stanisława Staszica na zmiany w funkcjonowaniu placówki. Przedstawienie autorskiego programu na działalność Staszicówki było jednym z wymogów konkursowych na to stanowisko.

- Chciałam zwiększyć promocję na czym mi bardzo zależało, żeby wszyscy wiedzieli, że jest muzeum, że ono pracuje i żeby je bardziej otworzyć dla mieszkańców. Pracujemy nad czymś takim jak znaczek turystyczny, będziemy to wdrażać, mam nadzieję, że do wakacji zdążymy, także to jest takie najważniejsze. Zachować to wszystko, co było dobre plus taką większą otwartość, współpracę z instytucjami kulturalnymi, ze szkołami, z przedszkolami, co też powoli czynimy - zapewnia Joanna Rychlik–Łukasiewicz, dyrektor Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

Joanna Rychlik–Łukasiewicz została wybrana na dyrektor Muzeum Staszica na początku roku. Do konkursu nie przystąpił wtedy Józef Olejniczak – żywa legenda pilskiego mzuealnictwa oraz uważany za jeden z największych w kraju autorytetów dotyczących życiorysu Staszica. Pełnił on funkcję dyrektora muzeum przez ponad 33 lata.

Joanna Rychlik-Łukasiewicz była wiceburmistrzem Wałcza. Wcześniej zanim na to stanowisko powołała ją Bogusława Towalewska, pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Strącznie. Nowa dyrektor będzie pełniła tę funkcję przez 3 lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group