Pijemy coraz więcej alkoholu. Drastycznie wzrasta ilość spożycia

31.05.2019   Autor: Mateusz Manthai
899---151
18 milionów złotych – tyle w 2018 roku na alkohol wydali mieszkańcy Chodzieży. Magistrat szuka przyczyn drastycznego wzrostu sprzedaży wysokoprocentowych trunków.

Chodzieski magistrat informuje, że w ubiegłym roku przychody sklepów ze sprzedaży alkoholu zwiększyły się względem 2017 roku o prawie 2 miliony złotych. Jest to największy wzrost od blisko 8 lat. Ze statystyk wynika również, że w 2018 roku każdy mieszkaniec Chodzieży wydał na alkohol około tysiąc złotych.

- To niemożliwe. Naprawdę? Nie wydaje mi się. Myślę, że młodzi ludzie zaczynają coraz więcej pić. Za moich czasów były prywatki, były różne potańcówki, ale były bezalkoholowe. Większość ludzi sięga po alkohol, żeby się dobrze bawić, myślą, że to rozwiąże ich problemy - mówią mieszkańcy Chodzieży.

Wzrost zamożności mieszkańców, wszechobecne reklamy wyrobów alkoholowych, a także świadczenia socjalne to prawdopodobne przyczyny przyrostu sprzedaży wysokoprocentowych trunków.
– Co roku robimy analizę koncesji, czyli wartości sprzedaży alkoholu przez przedsiębiorców i rzeczywiście w porównaniu do roku ubiegłego wartość sprzedaży alkoholu wzrosła o prawie 2 miliony złotych. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wzrost z roku na rok był w granicach 100 – 200 tysięcy złotych, więc rzeczywiście może to nas zaskakiwać - potwierdza Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że ceny alkoholu w porównaniu do poprzednich lat spadły nawet o 2,5 razy. Producenci kuszą także mniejszą objętością i łatwiejszym dostępem do wysokoprocentowych trunków co powoduje, że Polacy coraz częściej sięgają po tak zwane „małpki”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group