Ten film powinien obejrzeć każdy rodzic. I jego dziecko

24.05.2019   Autor: Redakcja
935---309
Codziennie w Polsce ginie czworo dzieci poniżej 13 roku życia. Każdego roku policja odnotowuje prawie 7 tysięcy zaginięć osób przed 18 rokiem życia. Większość z nich odnajduje się w ciągu pierwszych siedmiu dni, ale 5 proc. nie udaje się odnaleźć.

25 maja obchodzimy Dzień Dziecka Zaginionego, z tej okazji Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji publikuje film edukacyjny skierowany do dzieci, którego celem jest m.in. pokazanie, jak chronić się przed uprowadzeniem. Kampania edukacyjna opracowana została wspólnie z organizacją Amber Alert Europe oraz ekspertami policyjnymi z całej Europy.
 

 

Program prewencyjny opiera się na animowanym filmie pt. “Bądź bezpieczny z Szymonem”. W animacji prostym językiem zaprezentowano krótkie porady dla dzieci, które mogą uchronić je przed niebezpieczeństwem. Zasady te zostały wypracowane przez członków Policyjnej Grupy Eksperckiej  z całej Europy.
- Materiał wideo uczy dzieci, co robić, bądź czego nie robić w sytuacjach ryzyka. Chcemy jedynie zachęcać dzieci do zaufania własnym instynktom, np. nie wychodzić  z kimś bez wiedzy rodziców, nawet jeżeli ta osoba jest im znana. Kluczowe jest wzajemne zaufanie – stwierdza prezes fundacji Amber Alert Europe, Frank Hoen.

Podobna kampania prewencyjna startuje również we Włoszech, Hiszpanii, Republice Czeskiej, Słowacji, Słowenii, Holandii, Republice Serbskiej, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Malcie i Austrii.

fot. Peter Skitterians/Pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group