Porażka Hydro Lubuszanina Trzcianka

22.05.2019   Autor: Maciej Parysek
---
Porażką Hydro Lubuszanina Trzcianka 0:4 zakończyło się spotkanie z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska. Stawką meczu był awans do finału rozgrywek o wojewódzki Puchar Polski.

- Myślę, że w kwestii sportowej podołaliśmy, bo jednak staraliśmy się rozbijać ataki gości. Jednak przy wyniku 0-4 trudno mówić o wyrównanym spotkaniu. Spotkanie zdominowały stałe fragmenty gry, a nam zabrakło koncentracji. Zabrakło nas w polu karnym - mówi Jakub Czapliński, zawodnik  Hydro Lubuszanina Trzcianka.

Pierwszy gol dla gości padł już w drugiej minucie. Celne dośrodkowanie Jakuba Wilka na gola zamienił Luis Henriquez. Lubuszanin próbował atakować, jednak jego strzały z dystansu nie mogły zaskoczyć Łukasza Radlińskiego. Siedem minut po przerwie było 2:0 dla Polonii, po efektownym strzale z dystansu. Ozdobą całego pojedynku był w 84 minucie gol przewrotką byłego piłkarza Lecha i reprezentacji Panamy, Luisa Henriqueza. Cztery minuty później goście ustalili wynik spotkania i tym samym awansowali do finału rozgrywek. Już w najbliższą sobotę (25 maja) o godz.12:00 Lubuszanin w ramach rozgrywek o mistrzostwo IV ligi zmierzy się z Centrą Ostrów Wielkopolski.