Nowa ścieżka rowerowa do Trzcianki

21.05.2019   Autor: Maciej Parysek
277---
Prawie 1,9 mln złotych – tyle będzie kosztowała budowa ścieżki rowerowej na trasie ze Smolarni do Trzcianki. Lwią część tych pieniędzy samorządowi udało się pozyskać w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Będzie to plus i ze względu na turystkę, ale i ze względu na ograniczenie niskiej emisji, bo to jest to zadanie, które wpisuje się w profil zainteresowania WRPO. W zamierzeniu mam nadzieje, że ludzie przesiądą się z samochodów na rowery - mówi Witold Putyrski, zastępca burmistrza Trzcianki.
 
Budowa ścieżki rowerowej o długości 5,5 kilometra ze Smolarni do Trzcianki będzie prowadzona dwuetapowo. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie przewidziano na połowę 2020. Inwestycja będzie stanowiła kolejny etap Pętli Trzcianeckiej. W jej ramach wymienione zostanie również oświetlenie z lampowego na ledowe wzdłuż ścieżki w mieście. Całość będzie kosztowała prawie 1,9 mln złotych.  1,4 mln to dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group