Unikatowa atrakcja nad jeziorem

20.05.2019   Autor: Redakcja
---
Nietypowa i unikatowa atrakcja nad jeziorem Chodzieskim. Ul dla pszczół wykonały i postawiły osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności wspólnie z instruktorami ze Stowarzyszenia Na Górze. Wszystko w ramach ubiegłorocznego przedsięwzięcia "Naturalnie, że natura!".
 

- Poprzez tę inicjatywę chcieliśmy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami, choć często potrzebują i oczekują pomocy, to równocześnie chcą i mogą pomagać w ważnych sprawach. Postanowiliśmy pomóc pszczołom, aby one mogły w przyszłości pomóc wszystkim ludziom, niezależnie, czy są pełnosprawni, czy niepełnosprawni. Pszczoły dbają o świat, niestety z naszą, ludzką społecznością jest gorzej – mówi Wojciech Retz, przewodniczący stowarzyszenia.
 
Ul po raz pierwszy stanął nad jeziorem jesienią. Niestety, został wtedy częściowo zniszczony. Wiosną Stowarzyszenie Na Górze oraz jego podopieczni odnowili go i zawiesili tablicę informującą do czego służy - tak, aby ponownie nie pomylili się ci, którzy myśleli, że jest to przyrząd do ćwiczeń na siłowni.
 
Pomysłodawcy mają nadzieję, że ta konstrukcja, oprócz tego, że jest domem dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających, będzie też służyła jako element edukacji.
Wycieczka do ula to doskonały pomysł na lekcję przyrody dla dzieci i młodzieży z chodzieskich i okolicznych szkół. Można go znaleźć przy mostku nad rzeczką Bolemka uchodzącą z jeziora miejskiego.
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group