Niezbędne zmiany w sposobie nauczania

20.05.2019   Autor: Redakcja
301---
Jak ma wyglądać system edukacji w przyszłości? Nad tą kwestią dyskutowali uczestnicy sobotniej, ogólnopolskiej konferencji na pilskim UAM-ie. Na gości czekało wiele warsztatów i prelekcji. A wszystko to inspirowane postacią podwójnej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie.

- Nauczyciele potrzebują nowoczesności. My musimy uczyć dzieci w inny sposób. To nie może być tylko ławka, to nie może być tylko klasa. Musimy wyjść, musimy pracować w imię łączenia przedmiotów. Przedmioty przyrodnicze to nie tylko przedmioty przyrodnicze, łączmy to z przedmiotami humanistycznymi. Z takim lekkim flow, swadą i lekkością uczmy dzieci przy pomocy wszystkich nowoczesnych mediów - mówiła Katarzyna Kwaśnik z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
 
Nowoczesnych mediów, czyli przede wszystkim internetu. Uczestnicy konferencji poruszali temat zmian w sposobie nauczania. Praktycznie wszyscy byli zgodni co do tego, że polski system edukacji wymaga unowocześnień, a także wyjścia poza utarte schematy. Zwracano uwagę na ważną rolę  współpracy w grupach oraz rolę nowych technologii w procesie nauczania. Dla uczestników konferencji przygotowane także szereg prelekcji, które pokazywały m.in.  jak prowadzić lekcje dla przedszkolaków, pokazać uczniom zalety nowoczesnych technologii, czy przeprowadzić chemiczne eksperymenty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group