Do sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego wicestarosty pilskiego

20.05.2019   Autor: Paweł Różycki
---472
Do Sądu Rejonowego w Pile wpłynął akt oskarżenia przeciwko byłemu wicestaroście pilskiemu Stefanowi P. oraz dyrektorowi Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Pile Janowi P. Są oskarżeni o przekroczenie uprawnień. Grozi im do 10 lat więzienia. 
 

- Do Sądu Rejonowego w Pile został skierowany akt oskarżenia. W sprawie tej oskarżone są dwie osoby, zarzucono im podżeganie do przekroczenia uprawnień oraz zmuszenie do określonego zachowania się dyrektora Domu Pomocy Społecznej, jak również niedopełnienia obowiązku i przekroczenia uprawnień w związku z przeprowadzonym konkursem na stanowisko głównego administratora w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Falmierowo - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Michał Smętkowski


Przypomnijmy, że funkcjonariusze CBA zatrzymali Stefana P. oraz Jana P.  11 września 2018 roku i przewieźli ich do Prokuratury Rejonowej Poznań - Nowe Miasto, gdzie usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym. Następnie zatrzymanych zwolniono za poręczeniem majątkowym w kwocie 10 tysięcy złotych.

Na zwołanej zaraz po zwolnieniu konferencji prasowej Stefan P. oraz Jan P. tłumaczyli, że są niewinni, a swoje zatrzymanie uznali za działania polityczne, mające wykluczyć PSL z gry wyborczej w wyborach do samorządu terytorialnego na terenie powiatu pilskiego. Dziś Stefan P. poproszony przez naszą redakcję o komentarz stwierdził, że nadal czuje się niewinny i odmówił komentarza co do samego aktu oskarżenia. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group