Koniec akcji "Jestem zameldowany-jestem fair"

17.05.2019   Autor: Michał Kępiński
951---117
Zakończyła się akcja „Jestem zameldowany – jestem fair”. Miała ona na celu zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy Szydłowo.


W akcji wzięło udział 331 mieszkańców. Spośród nich 61 osób po raz pierwszy zgłosiło miejscowość z gminy Szydłowo jako swoje miejsce zamieszkania.


 – Jak na pierwszą akcję, do której przygotowania ruszyły w lutym, uważam że jest to spory sukces. Jak dla mnie nie jest to koniec akcji, ponieważ jest celem było nie tylko pozyskanie tych pieniędzy, ale stworzenie takiej mody na bycie zameldowanym, a ta moda ma trwać cały rok, a jej uwieńczeniem ma być akcja za rok, która ma się spotkać z dużo większym zainteresowaniem - mówi Paweł Kądziela - inicjator akcji „Jestem zameldowany – jestem fair”, radny Rady Gminy Szydłowo.

Dzięki akcji „Jestem zameldowany – jestem fair” do budżetu gminy Szydłowo trafią dodatkowe pieniądze. Ile dokładnie i na co zostaną wydane jeszcze nie wiadomo.

Jaka to będzie dokładnie suma to się dopiero okaże później, ale szacunkowo w okolicach 100 tysięcy złotych. Na co ją wydamy to dopiero we wrześniu będziemy decydować jak będzie wyglądał budżet, ale na pewno zostanie przeznaczona na inwestycje - zapowiada Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo.


Akcja miała także na celu budowanie tożsamości lokalnej i przywiązania do miejsca gdzie się mieszka. Gmina Szydłowo zapowiada, już kolejne projekty. W przygotowaniu jest kampania „Na co idą moje pieniądze” dzięki której mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się ile samorząd przeznacza chociażby na oświatę, oświetlenie czy pomoc społeczną.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group