Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Pokażemy jak to działa w Wielkopolsce

10.05.2019   Autor: Redakcja
374---2683
Zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych, porady specjalistów, zniżki w kinie, na strzelnicy i gabinecie kosmetycznym, a także maraton zumby to tylko niektóre z blisko 40 atrakcji, jakie przygotowali beneficjenci Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 dla odwiedzających tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
W tym roku DOFE połączone będą z obchodami 15-lecia członkostwa Polski w UE. Z tej okazji odbędą się pikniki pn. „Miasteczka Europejskie”:
  • Poznań – 12.05, w godz. 12.00 – 16.00, zajezdnia tramwajowa Franowo; mieszkańców Poznania na miejsce imprezy dowozić będzie bezpłatnie specjalny tramwaj, który będzie odjeżdżał z przystanku Rondo Kaponiera w kierunku Franowa
  • Leszno - 11.05, w godz. 10.00 – 14.00, rynek (okolice Ratusza), impreza towarzysząca Dzień Europy i targi NGO
  • Piła - 10.05, w godz. 10.00 – 14.00, teren Inwest Parku, ul. Dąbrowskiego 8
  • Konin – 11.05, w godz. 15.00 – 19.00, Konińskie Błonia, impreza towarzysząca Koniński Piknik Patriotyczny
  • Ostrów Wielkopolski - 12.05, w godz. 14.00 – 18.00, teren Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski-Szczygliczka, impreza towarzysząca Majostaszki
  • Nowy Tomyśl – 11.05,  w godz. od 12.00 - 16.00, na terenie RTM sp. z o.o., Olandia, Prusim 5
Wśród atrakcji zaplanowano m.in. stoiska beneficjentów promujących swoje projekty, punkt informacyjny funduszy europejskich (będzie tu możliwość skorzystania z konsultacji), a także konkursy i zabawy dla najmłodszych, np. malowanie twarzy, bańki mydlane, stoiska z łakociami. Będzie również możliwość skosztowania europejskich przysmaków.
 
Nie tylko muzea
Podczas weekendu 10-12 maja najwięcej będzie można zwiedzać. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie: Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Baszta Dorotka w Kaliszu, skansen Olandia w Prusimiu, oczyszczalnie ścieków w Obornikach i Koninie, a także Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz plac budowy - skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Kolską w Koninie. W Poznaniu natomiast na zainteresowanych czekać będzie widownia i scena Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki, Biblioteka Raczyńskich, Muzeum im. H. Sienkiewicza oraz zajezdnia tramwajowa na Franowie.  
 
Warsztaty i porady
Dla dbających o zdrowie przygotowano porady w zakresie dietetyki, kosmetologii oraz konsultacje u lekarza medycyny estetycznej oraz badania USG nawet z 50% zniżką w Regionalnym Centrum Zdrowia w Zbąszyniu (w tym również możliwość zwiedzania laboratorium badawczo-rozwojowego Generica). Z kolei dla miłośników instrumentów dętych zaplanowano warsztaty saksofonowe w Pleszewie, które poprowadzi dr Rafał Rachwał z Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Ale to nie koniec atrakcji, bowiem w planie są także: bezpłatne konsultacje u doradcy energetycznego (WFOŚiGW w Poznaniu), warsztaty z zarządzania firmą w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lesznie oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu segregacji odpadów i odnawialnych źródeł energii w Centrum Innowacji Nuvarro (miejscowość Posada). Z kolei spotkanie z doradcą Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej w Fundacji Barka w Poznaniu to propozycja dla tych, którzy chcą się dowiedzieć jak założyć przedsiębiorstwo społeczne, np. spółdzielnię socjalną czy spółkę non profit lub jak zorganizować stowarzyszenie, lub fundację, a później stworzyć, w ramach ich działalności miejsca pracy. Porady z zakresu zamówień publicznych, w tym tych zagranicznych zorganizuje natomiast Wielkopolska Grupa Prawnicza w Poznaniu.
Kino, strzelnica i zumba
Seans filmowy za złotówkę „Był sobie pies” oferuje Kino Oskard w Koninie, a strzelanie z 30% zniżką to atrakcja, którą zapewnia strzelnica sportowa w Pestkownicy. Tam również będzie można oglądać obiekty na nieboskłonie przy użyciu teleskopów, będących na wyposażeniu pobliskiego hotelu. Multimedialna ekspozycja będzie czekać na odwiedzających Ostrów Tumski w Poznaniu, a maraton zumby odbędzie się w Pniewach. Wirtualny szpital w Centrum Symulacji Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu z pewnością przyciągnie uwagę miłośników medycyny i nowinek technologicznych.
 
Hybryda i siłownia
O tym jakie są zalety siłowni plenerowych będzie można dowiedzieć się na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie. A jak działa autobus hybrydowy będzie można sprawdzić w Ostrowie Wielkopolskim. Dzień Logistyki to propozycja firmy Clip Logistics ze Swarzędza – w programie m.in. o tym jak działają magazyny klasy A oraz Intermodalny Terminal Kontenerowy CLIP.
Natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie zorganizuje Dni Otwarte, w tym szkolenie pt. „Praca na własny rachunek”. Wśród atrakcji DOFE przygotowano również Pikniki Europejskie z OHP, które odbędą się w Pile i Śremie. W Trzciance zaplanowano z kolei Piknik Rodzinny z Asta-Net, podczas którego będzie można zgłębić tajniki technologii światłowodowej.

opr. Urząd Marszałkowski w Poznaniu
 
Przeczytaj więcej o: dofe, piła dofe, inwest park piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group